Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | Kamnarande.skAko je to s druhou šancou pre ženy?

Grace | 21. júla 2011 13:49 | AKTUALIZOVANÉ: 21. júla 2011 14:07 Pridaj na Facebook
Ako je to s druhou šancou pre ženy?
 V tomto clanku sa vam snazim opisat ako jeden psycholog tvrdi kedy dochadza k rozchodu a ci si zeny zasluzia druhu sancu a kto preziva tazsie rozchod aleb rozvod.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

Kedy dochádza k rozvodu alebo rozchodu?

Obyčajne dochádza k rozvodom po manželskom trojuholníku. Ten môže byť aj reálny, ale aj imaginatívny. Imaginatívny v tom, že jeden z partnerov akoby vydýchal vo vzťahu vzduch a túži po niekom inom. Ten tretí neexistuje, ale odstredivá sila ženie ľudí k deštrukcii toho vzťahu. Iný prípad je dvojica, ktorá sa dostala do krízy, a odstredivé sily sú silnejšie ako dostredivé. To sú odlišné situácie.

Každý to asi cíti inak.

V spomínanom trojuholníku sú tri pozície. Ten, kto bol podvedený, má pocity krivdy, zúfalstva. Ten, kto si niekoho našiel, má často pocity viny a racionalizuje si to. Uprace si to v hlave tak, aby sa ospravedlňoval. Tretí, teda tí, s ktorým jeden partner podvádza druhého, chodia ku mne s pocitmi neistoty. Najmä ženám sľubuje nový partner, že sa už rozvedie, ale nemá sa k tomu.

Prežívajú ženy rozvod ťažšie ako muži?

Mám pocit, že áno. Hoci krátkodobo dostávajú zabrať aj muži. Tí vo svojej samoľúbosti a patriarchálnom, majetníckom postoji to cítia tiež. Táto situácia je vždy stres. Po úmrtí blízkeho človeka je rozvod azda najstresujúcejšia situácia.

Aké sú reakcie rozvedených?

Podvádzaní sa ocitajú v týchto reaktívnych stavoch: veľké sklamanie a frustrácia, veľmi často prežívajú zúfalstvo, strach, úzkosť. Niektorí sa sebaobviňujú. Podobne ako pri každej veľkej strate, smútia, niekedy sa vyskytuje aj depresia. Takíto ľudia, väčšinou ženy, navštevujú psychiatra, volia hospitalizáciu. Existujú aj vitálnejšie reakcie ako agresivita a zlosť.

Ako súvisia rozvody s krízou stredného veku?

V každom vzťahu funguje párová dynamika. Jej súčasťou sú dostredivé i odstredivé sily, ktoré fungujú aj v čase veľkého zaľúbenia. Chuť opustiť vzťah je obyčajnou túžbou po nezávislosti. Prvá adaptačná kríza vrcholí už vo štvrtom či v piatom roku vzťahu. Súvisí to často s deťmi či so snahou zarobiť na hypotéku. Existuje aj kríza prázdneho hniezda, keď dospelé deti opustia domov. Medzitým je však plno situačných kríz a jedna môže súvisieť so stredným vekom. Manželia si v páre vydýchajú vzduch, trochu im zhrdzavie erotika a spolužitie už nie je príliš očarujúce. A keď do toho príde ešte iný človek...

Stane sa, že človek zostane zatrpknutý?

Stáva sa to aj mužom, ale častejšie je to u žien. Dlho a niekedy aj vôbec už po rozvode nechcú vidieť chlapa, pretože sa cítia zranené a rodovo podvedené druhým pohlavím. No niekde vnútri je stále potreba milovať a byť milovaný.

Ako je to s hľadaním nových vzťahov?

Títo ľudia sú obozretnejší, stanú sa nedôverčivejší. Použil by som na to jednu vtipnú múdrosť: kto sa raz popálil, aj huspeninu fúka. Sú opatrnejší, podozrievavejší, menej dôverujú, viac si overujú. To sa týka mužov aj žien.
 


Klúčové slová: sklamanie, frustracia, muzi, zeny, rozchod

     Tlačiť      Diskusia (1 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2020 - Aurora International s.r.o. Aurora International.