Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skKto viac dáva, viac dostáva

01. januára 2013 16:07 | AKTUALIZOVANÉ: 11. januára 2013 21:23 Pridaj na Facebook
Kto viac dáva, viac dostáva
 Nový deň, nový štart. Každý deň so sebou prináša veľa prekvapení. Dobré aj zlé. No kde je všetka životná filiozofia, keď všetci vidia viac zlého ako tú podstatu krásy života? Kam sa dostane svet, keď jediné čo ľudí zaujíma ich zároveň ničí? Namiesto rannej kávy je dnes stereotypom nenávisť, predsudky, klamstvá a podrazy. Prečo to ľudia stále nepochopili? Život je dar. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

Snaží sa predierať zasneženými chodníkmi, myslieť aspoň trochu pozitívne a nájsť niečo pekné na celom svete. Zatemnenou mysľou sa darmo snaží aj o ten najmenší úspech. Milióny spomienok, ktoré rozvíria nielen hlavu ale aj náladu. Kde by mala začať odznova? Ako sa to dá? A prečo vlastne všetko nie je večné, ale keď je to najkrajšie, tak jednoducho a prosto skončí všetko? Ako snehová vločka, ktorá padne na zem a roztopí sa. Boli ako vločka snehu v lete. Nepredstaviteľné, však? Tak prečo čaká úžasný výsledok a šťastný život po boku toho, koho najviac miluje, ale najviac ju ničí? A vlastne prečo by nemohla dokázať ísť ďalej. Nie, toto nebude o nešťastnej láske ani nič podobné.
Narodili sme sa všetci rovnakí, aj keď s predurčenou rolou. Všetci rovnakí ale každý iní. Prečo má niekto šťastie vo všetkom a ostatní len prežívajú biedne dni? Akú spravodlivosť tento svet má, keď niekto má všetko a iný nič? Žijeme vo svete, kde sú niektoré veci pevne také aké sú. No napriek tomu sa s tým stále nedokážeme zmieriť. Keď dokážeme prijať rozvody, hádky, stratu zamestnania, ako je možné, že každodenné veci nás dokážu zničiť?
Každý koniec je len začiatok nového štartu. A to je to, čo musíme chápať. Niektorí sa správajú distingvovane, iní spontánne, alebo len robia to k čomu ich núti podvedomie. Je smutné pozorovať, že na svete je stále množstvo krásnych vecí, dokonalých maličkostí, ale my aj tak vidíme vo všetkom len to zlé. Odsúdime človeka, ktorého nepoznáme a vidíme ho prvýkrát. Prečo? Je to len prvý dojem a náš odhad, alebo zbytočné predsudky, komplexy, ktoré sa do nás vrývajú každý deň hlbšie a hlbšie. Závidíme ľuďom, ktorí majú peniaze, úspešné obchody, obrovské vily. Sú naozaj šťastní? Čo ich vlastne teší? Nie, určite to nie sú tie maličkosti, jednoduché objatia, úsmevy, či kvety ako dar. A ľudia, ktorí od seba odháňajú všetkých navôkol, keď rozprávajú, tak iba v zlom. Myslia si, že ublížia druhým, no ničia samých seba. V podstate si len kompenzujú nenávisť k vlastnému ja tým, že nenávidia druhých.
Každé ráno vyjde nad naše hlavy to isté svetlo nového dňa a my máme kráčať ďalej. A všetko nové sa začína v nás. Všetko šťastie pochádza z nás. A to je hlavný dôvod, prečo ľudia nie sú šťastní. Keď začneme hľadať viac dobrého ako zlého, prestaneme odsudzovať, keď nevieme prečo sú ľudia takí, akí sú, vtedy pochopíme, prečo sme sa narodili. Náš život začne mať konečne zmysel. Tak začnime súdiť každý od seba.

Klúčové slová: život, šťastie, rozum

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International