Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skLáska ako taká

Ivana Kurillova | 22. júla 2011 13:36 | AKTUALIZOVANÉ: 22. júla 2011 13:42 Pridaj na Facebook
Láska ako taká
 Láska nás všetkých poznačí a sprevádza nás celý život preto aj William Shakespeare raz povedal: „Láska je zo všetkých vášní najsilnejšia, lebo zároveň útočí na hlavu, srdce i telo.“  
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(4)

Láska je krásna vec. Nepýta sa nikoho, cíti ju však každý. Nikto nevie prečo, ale zrazu sa to stane. Príde deň D, hodina H a láska s veľkým L. Zamilujeme sa. Očarení milým úsme-vom, zvodnými pohľadmi a nežnými dotykmi sa naplno oddáme túžbe po nepoznanom. Od šťastia sa vznášame na krídlach fantázie. Sme ako v rozprávke, až kým nepríde princ a sladkým bozkom nás nezobudí zo sna a nepostaví opäť zoči-voči realite.
Snom sa väčšinou láska začína. Vysnívame si partnera, ktorý častokrát spĺňa najnároč-nejšie požiadavky. Aj keď máme len hmlistú predstavu, v skutočnom živote sa jej snažíme priblížiť. Asi najťažším skúškam podrobíme prvú lásku. Na nej pomaly zisťujeme, že nie vše-tko, čo sme chceli, dosiahneme. Poučíme sa, no nikdy ich nevymažeme z pamäti.
Na prvé lásky sa vraj nikdy nezabúda. Majú v sebe niečo, čo sa slovami nedá opísať, môžeme to len cítiť. Tieto lásky prechádzajú životom človeka a zanechávajú na ňom stopy. Všetko pekné sa raz skončí, a tak aj prvá láska zanikne. A raz ju nahradí iná, pravá. Možno by bolo všetko jednoduchšie, keby bola prvá láska tou pravou..Snívať nám však nikto nikdy nezakáže.
V najkrajších predstavách a snoch ľudia žijú v raji s milovanou osobou. Svet by bol krásny, keby na ňom bola iba láska. Alebo by bol na smrť nudný? Ktovie. Zvykli sme si, že k nášmu „bytiu“ neodmysliteľne patrí nielen radosť a šťastie, ale aj nástrahy, bolesť, hriechy a s ními spojená nenávisť.
Láska a bolesť sú siamské dvojčatá. Ani jedna nemôže existovať bez tej druhej. Nástrahy nás sprevádzajú už od narodenia. A hriech? Hriech má hriešne veľa podôb, hriešne veľa možností, hriešne následky. Hriech priťahuje smrteľníkov už od pradávna, rovnako silno ako lúka plná voňavých kvetov pestrofarebných motýľov. Motýľ môže celé hodiny poletovať, a keď sa rozhodne, sadnúť si na najkrajší kvietok. Rovnako je to aj s ľuďmi. Vždy je mnoho možností. Stačí si vybrať. Záleží len na tom, čo chcú dosiahnúť a čo sú ochotní obetovať. V láske sa nesmie len brať, musí sa aj dávať. Je zvláštne jedinečná, silná a zároveň veľmi krehká. Neustále si vyžaduje pozornosť a aj malý nedostatok, pokiaľ sa neodstráni, môže naštrbiť jej neporušenosť. Nielen že sa roztrhne pevné puto, zrodí sa nenávisť. Alebo z počiatočnej malej iskričky nenávisti naraz vzbĺkne neutíchajúci plameň lásky. Ktovie. Možno je to tak lepšie.

Klúčové slová: láska, hriech, bolesť,nenávisť , šťastie

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International