Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skSú gentlemani dinosaury?

05. augusta 2011 13:13 | AKTUALIZOVANÉ: 11. augusta 2011 12:42 Pridaj na Facebook
Sú gentlemani dinosaury?
 Naozaj táto mužská časť populácie vyhynula ako dinosaury? Nájdeme ešte niekde v našom okolí takýto žijúci exemplár? Tieto otázky si možno z času načas kladie každá z nás. Kam sa vytratili? A môžeme ešte čakať, že sa doba gentlemanov raz vráti do našej spoločnosti? 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

V dnešnej dobe, keď sa nielen muži predháňajú v tom kto je vulgárnejší, zvrátenejší a promiskuitnejší, sa často pýtam sama seba, kde sa stratili tí chlapi, ktorí vedeli ženy zaujať inak než bankovým kontom, drahým autom a šperkmi.
V minulom storočí to bola normálna vec, že muž žene otvoril dvere, kúpil ružu bez toho aby mala sviatok, alebo aspoň na jej sviatok jej dal kyticu kvetov, nezabudol na neho. V spoločnosti dám sa správal slušne, galantne, priniesol pohárik perlivého moku, postavil sa keď dáma odchádzala od stola, odsunul a prisunul žene stoličku. Aj svoje vyjadrovanie prispôsobil krehkým ženským ušiam, zaobišiel sa bez nadávok a oplzlých rečí.
Že sa doba zmenila? Áno, ale to nie je dôvod, aby sa muži správali k žene ako keď na stavbe miešajú maltu. Nech sa teda nesťažujú, že ich ženy odmietajú, že nechceme takéhoto človeka po svojom boku. Žena, ktorá si váži samu seba, si neželá byť vo vzťahu s mužom, ktorý ju má doma len na varenie, upratovanie, sex a iné domáce práce. Nechce byť tovarom, ktorý chlap v istom momente vymení za vylepšený mladší model. A prečo ženy pozerajú romantické filmy? Tam vidia mužov, ktorý sa vedia k žene správať, snažia sa byť im oporou, zoberú ich na večeru do krásnej reštaurácie, alebo do kina, divadla, či iné kultúrne podujatie. Snažia sa o to, aby pri nich žena bola šťastná. Samozrejme romantické filmy nie sú vždy dobrým príkladom, keďže sa často odkláňajú od reality až príliš. Napriek tomu tvrdím, že by mali muži obkukať od týchto romantických hrdinov nejaké zaručené ťahy, alebo si aspoň všimnúť, ako sa títo umelo vytvorení jedinci správajú k žene, ktorú milujú.
V neposlednom rade sa muž - gentleman o seba stará. Čo znamená, že nezanedbáva svoj zovňajšok, chodí pekne oholený, voňavý, nemá špinu za nechtami a nechodí v storočných blatových topánkach. Pozrime sa teraz okolo seba. Niektorým mužom robí problém umyť si čo i len vlasy, alebo umyť zuby. Častokrát v oblečení, ktoré mali minulý týždeň ešte na opekačke s priateľmi, prídu na vaše rande. Našťastie tieto extrémne prípady sú len výnimkami.
Avšak, ak naozaj muž chce okúzliť ženu, mohol by skúsiť zmeniť kúsok svojho ja. V podstate to nič nestojí. Stačí len, ak žene otvoríte dvere, keď vystupuje z auta, alebo len pri vstupe do obyčajného obchodu. Stačí ak miesto otázky „Čo?“, spýtali sa „Prosím?“ a zbytočné vulgarizmy si nechali do krčmy pre tých, ktorých to bude zaujímať.
Na druhej strane je však dôležité, aby aj ženy, ktoré stretnú tento skoro vyhynutý druh muža, boli pripravené a správali sa ako ozajstné dámy, čo si zaslúžia, aby ich muži nosili na rukách, nosili im raňajky do postele a obsypávali ich kvetmi a láskou. Ženy sa teda tiež musia naučiť oceniť mužskú snahu a nevysmievať sa takýmto pokusom. Možno sa nám nakoniec podarí zmeniť spoločnosť. Musíme však začať od seba samej/ého. 

Klúčové slová: gentleman, slušnosť, ženy, vzťah

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International