Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skSú muži podceňovaní?

24. augusta 2013 19:13 | AKTUALIZOVANÉ: 25. augusta 2013 10:14 Pridaj na Facebook
Sú muži podceňovaní?
 Odjakživa boli muži považovaní za tých silných, ktorí sa postarajú o jedlo, zaistia rodinu. Za tých, ktorí dokážu všetko, čo ženy nedokážu alebo nechcú dokázať. Asi preto sa to ustálilo a v dnešnej dobe, čo nezvládneme my ženy - to zvládne muž. Ale nie len o tom bude tento článok. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

Na Faceboku som raz narazila na jeden zaujímavý obrázok. Pravdivý. V prvom príklade sa vrátime k úvodu. Žena je silná, keď udrie muža. Muž je ten silný, ten násilník, ktorý môže krehkejšie stvorenia jednou fackou odraziť až na Mesiac, preto, ak sa žena postaví mužovi, je považovaná za hrdinku, ktorá sa postavila niekomu silnejšiemu. ALE ak muž udrie ženu, je brutálny násilník. Čo keď existujú na tomto skazenom svete aj dobrí muži, ktorí si ženu ctia, ženu by nikdy neudreli a ženy, ktoré by odrovnali aj Ramba? Keby žena napadla muža, bude na vine  muž, pretože žena sa iba bránila. Ak muž napadne ženu, aj tak bude na vine, pretože je to násilník.

Ak niečo robí žena: "Pomôž mi." Toto je častý jav, aj ja sa často obraciam na mojich spolužiakov s prosbou, že mi niečo nejde otvoriť. Často sa obraciam na môjho otca, pretože on má väčšiu silu. Ale niekedy je to skutočná samozrejmosť. Žena je v horších prípadoch iba taká krehká oblátka, ktorá by sa pri aj maličkej záťaži rozlomí na milión častí. Preto je samozrejmosť, zavolať tých silnejších jedincov našej planéty, ktorí zvládnu a všetky a vždy. Ale je tu ďalšie ALE. Ak niečo robí muž: Je to prirodzené.Ako som už hovorila, muž je ten, čo zvládne to, čo ženy nie. Teda je prirodzené, že robí často skoro všetko. Čo keď je nejaká žena silnejšia ako muž? Čo keď je nejaký muž slabší ako žena? Prečo sa ženy neobracajú na mužov iba v poslednej chvíli, keď niečo naozaj nedokážu? Ale skutočnosť je taká, že muži sú naozaj v mnohých veciach zdatnejší ako my, ženy, a tak nám neostáva nič iné, ako povedať: "Pomôž mi."

Keď žena povie: "Zaplatíme to napoly," je nezávislá. Muž je ten šarmantný, očarujúci, on má ohromiť ženu a nedovoliť, aby niečo platila. Veď to by bolo trápne a ona by s ním už nikam neišla. Žena je nezávislá, keď polovicu účtu zaplatiť sama, Aj keď, keď sa zamyslím, žena asi očakáva od muža, že jej večeru alebo zmrzlinu aspoň prvýkrát zaplatí. Keby jej mal platiť všetko a vždy, asi by skoro skrachoval. Ale na to ohromenie a namotanie ženského srdca by to mohlo raz stačiť. Ale je tu zasa to prekliate ALE. Keď muž povie: "Zaplatíme to napoly," je chudobný. Toto som už rozobrala vyššie.

Ako vidíte, muž je považovaný za niekoho silného, pekného, úchylného(viď. obrázok), ale zároveň niekoho, kto má byť očarujúci, chápavý, má zniesť žene aj modré z neba a má ju ochraňovať. V určitých prípadoch ide o akúsi diskrimináciu mužov a niekedy žien. Ale kto bude tieto ustálené "samozrejmosti" meniť v 21. storočí? Týmto spôsobom sa to pravdepodobne potiahne ďalej a ďalej a môžeme byť iba zvedaví, čo vymyslí spoločnosť. Samozrejme, vyššie aj nižšie spomínané prípady nemusia existovať všade, ale priznajme si, že nie sú úplný výmysel.

Klúčové slová: muži ženy vzťahy

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International