Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skLáska alebo čosi iné.. Časť šiesta

MayaD | 22. októbra 2013 19:46 | AKTUALIZOVANÉ: 22. októbra 2013 20:03 Pridaj na Facebook
Láska alebo čosi iné.. Časť šiesta
 Prišla som veľmi neskoro. Svetlá už boli zhasnuté, brat a mama spali vo svojich izbách. Rýchla sprcha a bola som posteli. Keď som sa konečne pozakrývala a našla si príjemnú spiacu polohu, krátko mi zazvonil mobil. ,Bolo mi fajn. Mike.´ Rýchlo som odpísala: ,Mne bolo tiež super,´ mobil som položila na zem vedľa postele a vrátila sa do predošlej polohy. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

      O pár minút neskôr som už spala. Keďže mi škola začínala neskoro ráno, mohla som si pospať o niečo dlhšie. Ráno som sa zobudila ešte pred tým, než mi zazvonil budík. Ponaťahovala som sa, odkryla. Bola zima. Napúšťala som vodu do konvice a postavila na stojan. Zapla gombík a zatiaľ čo sa voda hriala som si do šálky pripravila vrecúško s čerešňovým čajom. Ako každé ráno, ak som raňajkovala, som si spravila hrianky  maslom a marhuľovým džemom. Zapla som telku a prepínala kanál za kanálom, až kým som nenašla jeden, ktorý ma zaujal. Keď voda zovrela, zaliala som si čaj, vytlačila doň citrón, lyžičku som ponorila do medu a pomiešala. Do školy sa mi vôbec ísť nechcelo. Pozbierala som všetku svoju vôľu a prichystala sa o školy. Za ten čas som si vôbec neuvedomila, ako čas rýchlo beží, a tak som si v domnienke, že už nestíham, svižne vyčistila zuby a utekala na autobus.
       Čakala som zo dve minútky, kým prišiel. Keď som vystúpila v meste, zazvonil mi mobil. ,Dobré ránko,´  ozval sa hlas v telefóne. Hneď mi bo známy. ,,Dobre.´´ odpovedala som. ,Ako si spala?´ spýtal sa. ,,Dobre. Ty?´´ pohotovo som reagovala. ,Nechcela by si si dnes spraviť voľno?´ ,,Ehm, práve som premýšľala nad tým, ako veľmi sa mi nechce ísť do školy.´´ odpovedala som vyčerpávajúcejšie ako som mala v pláne. ,Tak sa teda stretnime v Café du Este. Do pol hodiny som tam´ navrhol. Súhlasila som, a keďže so mala ešte dostatok času a nechcela tam doraziť skôr, než on, rozhodla som sa zájsť do obchodu s oblečením. Prechádzala som pomedzi uličky s oblečením prehŕňala som sa výpredajovými svetrami, keď som ho zbadala. Prechádzal po ulici a uvidel ma stáť vo výklade. Pobavene sa pousmial a kývol rukou. Z obchodu som baletným krokom vytancovala, aby som sa s ním zvítala. Jedna pusa na pravé, druhá na ľavé líce. Chytili sme sa za ruky a vykročili smerom ku kaviarni.
         Vošli sme dnu a objednali si. Tentokrát som si dala zelený čaj. On si dal latte s medom a orieškami. Vyzerala lahodne. Oľutovala som rozhodnutie uprednostniť čaj. Celý čas sme sa zhovárali. Obaja sme už dopili, ale ešte sme sa chvíľku zdržali. Vonku nás poštípal mráz a chlad prenikal až do kosti. Ruka v ruke sme prechádzali mestom. Šli sme cez úzke ulice. Vôbec som netušila, že takéto máme aj u nás. Vyzerali ako átriá s balkónmi na poschodiach a terasami pozdĺž celej chodby. Prešli cez ne a vydali sa ešte ďalej. Naše putovanie sa skončilo vo chvíli, keď sme sa dívali na malé kino, v ktorom hrali artové filmy. ,,Ideme?“ spýtal sa pohotovo. ,,Jasné!“ natešene som zhíkla. Vošli sme do vnútra a spýtali sa, či teraz hrajú nejaký film. ,,Krátky čiernobiely film,“ odpovedala pokladníčka. ,,Koľko má minút?“ spýtala som sa. ,,Myslím, že dvadsaťjeden.“ Tak sme si teda kúpili lístky a šli si sadnúť.
        Film zbehol rýchlo. Keď sme kráčali smerom k autu, už sa stmievalo. Zastali sme na malom moste, obkolesenom zasvietenými pouličnými lampami. Začínal padať prvý tohtoročný sneh a ja som sa automaticky pritlačila k Mikeovi. Takto sme stáli hodnú chvíľu, až kým som si nespomenula na to, že už musím ísť domov, pretože Matt má dnes narodeniny, takže oslavujeme. ,,Už meškám! O koľkej mi ide autobus?!“ zvrtla som sa na päte a urobila krok vpred. V tom ma chytil za ruku a pritiahol späť k sebe. Naše telá sa dotýkali tak, ako vtedy v noci, keď sme tancovali. Pravou rukou ma pevne držal okolo pása a ľavou ma nežne pohladkal po líci. Nahol sa ku mne a ja som sa inštinktívne odtiahla. Pravú ruku si presunul z pása na pravé líce a uprene na mňa hľadel. Keď sa nahol po druhýkrát, naše pery sa nežne dotkli a pobozkali sme sa..

Klúčové slová: láska bozk sneh

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International