Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skLáska alebo čosi také..

MayaD | 21. októbra 2013 16:09 | AKTUALIZOVANÉ: 25. októbra 2013 09:35 Pridaj na Facebook
Láska alebo čosi také..
 Mal to byť obyčajný piatkový večer, ale všetko sa zmenilo od momentu, keď mi zazvonil mobil. Dvihla som a spoza hlasnej hudby kriku a smiechu som začula známy hlas.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

               ,,No čau! Prídeš za nami?“ spýtala sa Kate. ,,Budem tam tak do hodiny,“ odpovedala som. Nič netušiac, kto každý tam v ten večer bude, som sa rozhodla ísť. Namaľovala som sa trochu výraznejšie ako inokedy, obliekla som si úzke čierne rifle, biele tričko, vysoké topánky, prehodila kabát, rozpustila vlasy a šla. 
               Keď som vystúpila z taxíka, Ema už vychádzala z baru a zdravila ma. ,,Ja už musím ísť,“ povedala. Tak sme sa teda rozlúčili a ja som pokračovala do baru. Keď som vošla a zhodila si kabát, začala som sa obzerať po Kate. Bola tma, hudba hlasno hrala, svetlá ma oslepovali, ale predsa som ju našla. Teda ich. Zrazu sa na mňa dívalo päť ľudí, z ktorých som poznala iba Marca, aj to som si len spomenula na nejakú matnú spomienku z minulej akcie. Ostala som zaskočená. Našťastie som sa pohotovo spamätala a začali sme sa zoznamovať. ,,Toto je Jane a John.“ ,,Čau,“ povedali sme si. O tých dvoch mi vravela už niekoľkokrát. Jane je milé malé stvorenie, ktoré sa rado baví a je veľmi spoločenské a John je urastený vysoký basebalista. Chodia spolu už dva roky. ,,Toto je Mike,“ povedala a na tvári vykúzlila svoj šibalský úškrn. Nesmelo sme sa zoznámili. ,,Marca poznáš,“ pousmiala sa Kate. Kývli sme si na pozdrav hlavou. Cítla som, že po takejto sprche neznámych pohľadov si musím niečo dať. ,,Čo teda pijeme?“ spýtala som sa. Kate sa len zvrtla a už sme aj stáli pri bare. ,,Päťkrát Fernet a Cola!“ zvolala na čašníka, otočila sa a pousmiala. Zadivila som sa, pretože nás bolo šesť. Pochopila a odpovedala: ,,Mike je autom, takže nepije.“ Otočili sme ešte dvakrát, takže plne povzbudení a naštartovaní sme sa pustili na parket. 
               Tancovali sme všetci spolu, každý s každým. Ideálna príležitosť na nesmelé dotyky. Samozrejme, čisto ,,náhodné.“ V jednej chvíli som tancovala s Kate, potom s Marcom. Keďže som vedela, že Marc sa Kate veľmi páči, nenápadne som sa presunula k Mikeovi, aby mali chvíľku pre seba. Tancovalo sa mi s ním dobre. ,,Ty si teda tá kamoška, o ktorej mi Marc toľko rozprával?“ spýtal sa ma a potmehúdsky sa usmial. ,,Neviem, či som to bola ja, ale je to možné,“ odpovedala som. Otočila som sa, aby som mu nedala priestor na ďalšie vypytovanie. On sa však nedal odradiť a pýtal sa ďalej: ,, Prečo ťa Kate pred nami tak dlho skrývala?“ ,,Chceš tancovať, alebo sa rozprávať?“ Pousmial sa a viac sa nevypytoval.
               O niekoľko minút neskôr sme už stáli ta tesne vedľa seba, že by sa medzi nás nezmestil snáď už ani vlások. Ruky som mu dala okolo krku, on svoje okolo môjho pása. Pomaly ich spúšťal, až sa zastavil na zadku. Otočila som sa, zdvihla ruky. On mi postupne prechádzal od palcov, cez zápästie, lakeť, ramená, krku, pŕs a pása, až pod bruško. Opäť som sa otočila, zahrabla mu ruky pevne do vlasov a zvádzala ho pohľadom. Nahol sa ku mne, ale ja som sa len zasmiala a otočila za Kate, takže sme tancovali opäť všetci spolu. Takéto nevinné flirtovanie sme mali s Kate v malíčku. Marc ma stiahol k nemu, takže sme sa teraz s Kate vymenili. Marc sa so mnou o niečom rozprával, ale ja som netušila, čo hovorí. Celý čas sme sa na seba s Mikeom dívali. V tom som mala pred očami Marcovu tvár, ktorá na mňa uprene hľadela. Nerozumela som. Keď sa ku mne nahol, došlo mi o čo mu ide, a tak som sa situácia zopakovala. Schmatla som ho za ruku a ladným tanečným krokom sme kráčali späť ku Kate a Mikeovi. Za celý ten čas som si neuvedomila, že John a Jane sa niekam vytratili. Kráčajúc k baru som zistila, že boli celý čas tam a popíjali. Sadli sme si teda k nim a Mike nám objednal ďalšie kolo. Po ňom druhé. Tretie. Mike pil celý čas iba Colu, ale bavil sa rovnako ako my. Nerozumiem. Možno sa bavil na nás. Mierne pripitých ľuďoch, ktorých bavia už aj veci, ktoré vôbec nie sú smiešne. Po chvíli, keď sme sa vrátili na parket, Mike si ma ukradol, takže Marcovi neostávalo nič iné, ako ostať s Kate.
               Nežné dotyky a ladné pochyby pokračovali. Zrazu začali hrať moju a Kateinu obľúbenú pesničku. Hneď pribehla. Spievali sme, skákali, tancovali. Keď hudba dohrala, prišlo na rad ďalšie kolo. Po ňom sme už s Kate boli v tom najlepšom. Znenazdajky som mala akoby deja vú. Mikeova tvár tesne pred mojimi očami. Dotýkajúc telami sme sa k sebe priblížili, no môj prst pohotovo zaúradoval. Dotkla som sa prstom Mikeových pier, nesúhlasne pokývla hlavou a zasmiala sa. Mike sa mi naozaj páčil, a keďže som vedela o povesti jeho nevyspytateľnej sukničkárskej povahy, rozhodla som sa, neurobiť to, čo chcel, pretože som vedela, že by sme už ďalej nič neriešili. V ten večer sa už viac o nič nepokúšal. Galantne nás odviezol domov a ja som si tak pomyslela: Čo keby mi zajtra zavolal?
 


Klúčové slová: láska kamoši poviedka

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International