Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skLáska alebo čosi také.. Časť druhá

21. októbra 2013 17:49 | AKTUALIZOVANÉ: 21. októbra 2013 20:59 Pridaj na Facebook
Láska alebo čosi také.. Časť druhá
 Po prebdenej noci a kúsku spánku som sa s entuziazmom pustila do upratovania. Keďže bola sobota, mala som na to dostatok času. Nemala som naponáhlo. Postavila som vodu na kávu, spravila si hrianky s maslom a džemom, a otvorila knihu.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

Raňajky mi trvali asi pol hodinu. Umyla som za sebou riad a otvorila chat. Mala som dve správy. Otváram prvú.
 
Čau, sestra, nemohla by si mi zajtra doobedu postrážiť deti? Musím ísť na nákup. Sestra.
 
            Takéto maily, SMS-ky a telefonáty dostávam permanentne. Odpisujem.
 
Ahoj, sestra, jasné, prines ich. A všetky tri?
 
            Poslať. Postrážiť jedno či dve, žiaden problém. Ale mať na starosti tri, tak to už je aj na mňa, mladú žienku, sakra veľa. A hneď odpisuje.
 
Hej, lebo Robo je chorý a chce si oddýchnuť.
 
            Okej. Takže, kým mám ešte čas, otváram druhú správu. A čítam.
 
Ahoj, včera bolo super. Nechcela by si dnes ísť niekam von?
 
            Skontrolujem odosielateľa. Howard Michael. Čože? Pozerám na profilovku a je to Mike. V celej svojej kráse. Kate mu asi dopomohla k tomu, aby si ma našiel. Tak, samurejme, odpisujem.
 
Jasné. Prečo nie. A kam teda? A o koľkej?
 
            A čakám. Čakám. Minúta, dve. A.. správa.
 
18:00 v kaviarni Grande Café??
 
            A moja odpoveď.
 
Platí. Vidíme sa. Čau.
 
            A vypínam. Idem sa obliecť, lebo prídu deti.
 
            Po obedňajšom spánku s deťmi som svieža a tak sa s nimi ešte pohrám, kým príde sestra. Zazvoní zvonček. Sestra si berie deti, s ktorými sa rozlúčim a idem sa chystať na večer. Vyžehlím si moje prirodzene kučeravé vlasy a hodím sa do gala. Teda Džínsy, tričko a keďže je vonku zima, tak kabát a čižmy.
           
            Je 18:20. Do kelu! Meškám ako vždy. Mike ma tam už čaká s úsmevom od ucha k uchu. ,,Ahoj,“ pozdravil sa. ,,No, ahoj,“ usmiala som sa ako stále. Otvoril mi dvere a vošli sme dnu. Bola to pekná malá kaviarnička. Kávu mleli na počkanie, takže bolo všade prenikavo cítiť jej vôňu. Stoly boli z tmavého dreva. Okrúhle a malé, rovnako aj stoličky. Sadli sme si do takého ,,súkromného“ kútika a objednali si. Keďže nie som neviem akým veľkým labužníkom, čo sa kávy týka, tak som si dala prvú, ktorá mi padla do oka. ,,Dám si to isté,“ povedal Mike a usmial sa. Čašníčka odišla a my sme sa mohli pokojne rozprávať. Som nervózna. Do kelu! Čo to so mnou je? Teraz, keď v sebe nemám zopár poldecákov, nie som si taká istá tým, čo robím, čo hovorím a ako sa správam. Musím sa upokojiť, hovorím si, ale vôbec mi to nepomáha. Mike vyzerá sebavedome ako včera večer a neustále mi kladie otázky typu, či mám súrodencov, koľko, či mám domáce zviera, kde študujem, atď. Odpovedám mu a pýtam sa ho na to isté. Popri tom ako sa rozprávame, v pozadí počujem krásny taliansky swing. Tá hudba je hravá a ja sa vďaka nej cítim príjemne. Vlastne už ani neviem, či kvôli hudbe alebo Mikeovi. Pomaly popíjame kávu. Keď sme vyčerpali prvé kolo otázok, Mike zaplatil a šli sme von.
 
            Bolo chladno. Kráčali sme vedľa seba a len sme sa tak na seba dívali. Posadili sme sa na lavičku neďaleko knižnice. ,,Vidíš tie stĺpy?“ spýtal sa ma. ,,Áno,“ odpovedala som. ,,Sú nakrivo.“ ,,Čože spýtala som sa,“ a uvedomila si, že naozaj sú. ,,Nikdy predtým som si to nevšimla.“ Zasmial sa, pretože som sa začala červenať a uštipol ma za líce. Čo spôsobilo, že som sa začala červenať ešte viac. ,,Poďme,“ povedal a pohli sme sa smerom ku knižnici. Nad ňou bola malá čokoládovňa. Ani nevedel, ako ma vystihol. Milujem čokoládu. Sadli sme si opäť do tepla. Bola tam opojná vôňa práve vyrábanej čokolády. Vdychovala som a sala tú opojnú vôňu. Nie nadarmo sa vraví, že čokoláda je najznámejší druh afrodiziaka. Dali sme si horúcu čokoládu, nie takú ako v iných kaviarňach, ale takú tú pravú, ktorú nám priniesli v mištičkách v tvare kakaového bôbu. Keď som ju ochutnala, na jazyku som pocítila tú najlahodnejšiu chuť čokolády, akú som kedy ochutnala. Prišlo druhé kolo otázok ako napr. ako dlho s nikým nechodím, aká farba sa mi páči, čo rada jem, atď. Dojedli sme a šli von. Bolo chladno, asi aj mrzlo, svetlá mesta príjemne svietili a navodzovali dojem tepla. Obaja sme mali zmiešané pocity, nevedeli sme, čo v tejto situácii robiť, tak sme si len dali pusu na líce, odprevadil ma a ja som šla domov. 

Klúčové slová: kaviareň čokoládovňa láska?

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International