Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skLáska alebo čosi také.. Časť piata

21. októbra 2013 20:52 | AKTUALIZOVANÉ: 25. októbra 2013 09:37 Pridaj na Facebook
Láska alebo čosi také.. Časť piata
 Po dlhej prechádzke som nakoniec prišla domov. Nemôžem povedať, že by som už nechcela byť v posteli, aj keď poobedie s Mikeom bolo super. Ale deň v škole a poobede na vzduchu ma unavilo. Najradšej by som sa zvalila do postele a spala.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

                 Ale nie. Bežím do izby. Cestou sa pozdravím mame. ,,Kde si tak dlho bola?“ spýtala sa. ,,S tým chalanom, s ktorým sme boli v kine, aj na diskotéke, vieš?“ ,,Aha,“ spomenula si. Bežím do izby, zhodím zo seba špinavé veci a celá natešená hopsám do sprchy. ,,Si nejaká veselá,“ konštatovala mama. Len som sa pousmiala. Pochopila.
            Sprcha bola dlhá, osviežujúca a horúca. Vlasy som si umyla šampónom mojej obľúbenej vône. Ruže. Vriaca voda mi stekala po tele a podnecovala každé nervové zakončenie v mojom tele k tomu, aby som si živo vybavila všetky dnešné Mikeove dotyky. Utrela som sa osuškou, vlasy zabalila do uteráka, nasadila pyžamo a ľahla si na gauč k mamke. Kozub ma príjemne pálil na tvári, a tak som sladko zaspala. Zobudila som sa až na vypínanie televízora. ,,Nejdeš už spať. Ja idem. Nechám ti zapnuté?“ spýtala sa mama. ,,Nie, nie. Idem už aj ja.“ A šli sme každá do svojej izby. Spala som tvrdo, ale krátko.
            Na druhý deň som sa zobudila. Nedá sa povedať, že plná energie. Práve naopak. Dolámaná a ešte stále unavená. Pozrela som na hodiny. Bolo pol piatej. Ešte je skoro. Prečo som vstala tak skoro? Pozriem na mobil. SMS-ka. To tá ma vyrušila z môjho sna v ktorom som kráčala dlhou alejou, ale tento krát bola celá rozkvitnutá, posiata ružovými kvetmi japonskej čerešne. Dlhá, záhadná a na jej konci ma niekto čakal, ale nevidela som mu do tváre. Zrazu som sa prebudila. Kto mi len mohol prerušiť môj krásny sen? Dnes 15:47 pred školou? Mike. Zaplesala som a snažila sa vyvolať si opäť môj sen, aby som sa dozvedel, kto tam vtedy stál. Nedalo sa. Mala som hlavu plnú Mikea a toho, čo si oblečiem, čo spravím s mojimi večne strapatými kučerami a jasné, že som počítala koľko hodín ešte bude trvať, kým ho znova uvidím.
            Pripravená sa ponáhľam do auta, v ktorom ma už čaká netrpezlivá mamka. ,,Prečo ti to stále tak dlho trvá? Čo toľko robíš?“ rozčuľovala sa. ,,Vstala som neskoro,“ a snažila sa zjemniť dusnú atmosféru priblblým úsmevom. Podarilo sa. Vysadila ma pred školou a ja som do nej takmer utekala, len aby som z nej mohla čo najskôr odísť. Ten deň bol nekonečný, dlhý, nudný. Učiteľ opakoval tému, ktorú sme už raz preberali, ale vzhľadom na to, že videl, že nemáme ani páru, rozhodol sa nám ju vysvetliť ešte raz v domnienke, že sa mu to po druhýkrát podarí.
            Konečne! Je to tu. Koniec dnešného školského dňa. Prezujem sa a svižným krokom pochodujem k dverám. Spomalím a ladným krokom lane vychádzam von. Stojí tam. Jupí! Mám chuť zakričať. ,,Pripravená?“ ,,Pripravená na čo?“ nechápavo som sa spýtala. ,,Beriem to ako áno.“ A šli sme. ,,Nechceš mi povedať, kam ideme?“ spýtala som sa. ,,Nechceš sa nechať prekvapiť?“ pousmial sa a ja s ním. Prešli sme celým areálom školy, námestím, mestom, až sme došli k autu. Odomkol, zdvorilo mi otvoril dvere a nasadli sme. Viezli sme sa len chvíľku. Zaparkoval, opäť sa zachoval šarmantne a otvoril mi dvere. Vystúpili sme a zbadala som to jeho prekvapenie. ,,Kolotoče?“ spýtala som sa. Kývol ramenom. Vo svojej podstate to bolo milé. Tak sme sa krútili a krútili, až kým nám nebolo zle. Potom sme to vymenili za autíčka a nakoniec sme si kúpili popcorn, horúci čaj a večer sme strávili pozeraním čiernobieleho filmu v amfiteátri. Romantika ako vyšitá. Po premietaní sme šli do auta, kde sme sa ešte hodnú chvíľu rozprávali o filme. Trvalo to dlhšie, než som si myslela. Vlastne bolo už po dvanástej, tak sme sa ponáhľali ku mne, aby som bola na druhý deň aspoň trochu svieža. Odprevadil ma až k dverám. ,,Počkám, kým vojdeš, aby som vedel, že sa ti už nič nemôže stať,“ povedal. Tak som si teda vybrala kľúče, odomkla dvere a šla domov.

Klúčové slová: kolotoče poviedka škola

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International