Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | Kamnarande.skLáska alebo čosi také.. Časť štvrtá

MayaD | 21. októbra 2013 20:01 | AKTUALIZOVANÉ: 25. októbra 2013 09:36 Pridaj na Facebook
Láska alebo čosi také.. Časť štvrtá
 Pondelky sú veľmi nudné dni. Celý deň škola, celý večer nuda. Človek ani nemôže ísť von, pretože na druhý deň je opäť škola a bol by unavený. Niekedy ale je priam potrebné urobiť výnimku.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

            S Mikeom sme sa včera na chate dohodli ísť von. Takže už sa neviem dočkať, kedy mi skončí škola a ja sa môžem svižným krokom ponáhľať za ním. Aj keď je chladno, je mi to jedno. Oblečiem sa, obujem a hor sa! Ešte pozdravím tete vrátničke a idem. Schody sú mokré, takže niet divu, že po nich každý kĺže. Samozrejme, ani ja nie som žiadna výnimka. Má to jediný detail, opäť sa cítim trápne. A dôvod? Stojí tam, hľadí na mňa a smeje sa. ,,Dohodli sme sa, že ma počkáš tu?“ spýtala som sa. ,,Nie, ale odpadla mi posledná hodina.“ ,,Jasné.“ Uškrnula som sa. Zasmial sa, takže len potvrdil to, čo mi bolo už pred chvíľou celkom jasné. Chalani a škola. Škola a chalani. Niekedy sa im v nej proste nechce sedieť, tak sa zbalia a idú. Tentokrát ale nie som proti. Som rada, že ma tu čaká. Aspoň sa nepredieram touto mrchou počasím sama. Bolo by to väčšie riziko, že sa pošmyknem na mrznúcom chodníku. ,,Prejdime sa.“ Tak sme šli do neďalekého parku pri škole. Prechádzali sme sa a stretávali veľa ľudí. Mladých, starých, bežcov s psami, mamičky s kočíkmi a tak no. Prišli sme až na koniec aleje a Mike si sadol na lavičku. Chytil ma za ruku a stiahol na svoje kolená. Začala som byť znepokojená. Nikdy predtým som nemala veľa vzťahov, ani toľko skúsenosti s chalanmi, ako by sa na prvý, druhý, tretí, desiatykrát mohlo zdať. Líca mi zružoveli, na čo reagoval úsmevom. Objal ma rukami. Sedeli sme takto asi dlho a nič, len sa tak rozprávali.
             Asi po dvoch hodinách sme sa rozhodli, že je nám už dostatočná zima na to, aby sme sa pohli ďalej. Postavili sme sa a pomaly sa vracali späť alejou. Predtým som si ani nevšimla aká je krásna. Pozdĺž celej aleje sa tiahli vysoké stromy. Neviem ako sa volajú, ale sú to tie s dlhým kmeňom a kúskom konárov na jeho konci. Mali ešte aj listy, zelené, žlté i červené. Na druhej strane boli v takej istej miere rozmiestnené pouličné lampy. Tiež vysoké čierne, s najväčšou pravdepodobnosťou secesné, pretože sa tiahli ako neustála vlniaca sa krivka. Riedko-hustá hmla aleji dodávala na mystickosti. No, skrátka, bol to záber hodný zobrazenia na filmovom plátne. ,,Nad čím premýšľaš?“ vytrhol ma Mike zo zamyslenia. ,,Len tak, ako je tu krásne,“ odpovedala som. Pousmial sa a kráčali sme ďalej. Vtom som na ruke pocítila teplo. Chytil ma za ruku a nežne ju hladil. Rozpačito som na neho pozrela, ale on mal na tvári kamenný výraz, ako keby sa nič nedialo. Rozhodla som sa zaujať rovnaký postoj. Ruka v ruke sme kráčali ďalej. Ako keby tá alej nemala konca. Ako keby sme šli donekonečna, s neznáma, ale nemala som strach..

Klúčové slová: prechádzka poviedka pokračovanie

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2020 - Aurora International s.r.o. Aurora International.