Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skNajkrajší odchod

Grace | 21. júla 2011 14:34 | AKTUALIZOVANÉ: 21. júla 2011 14:43 Pridaj na Facebook
Najkrajší odchod
 V sterilnej presvietenej miestnosti ležal muž. Ťažko dýchal, na nemocničnom lôžku sa takmer vôbec nehýbal. Iba rozmýšľal. Čakal na smrť a spomínal, s úsmevom na perách no s vlhkými očami. Uvedomoval si aký dôležitý je to moment, a tiež si uvedomoval aké je to nechutné klišé. Odvždy túžil zomrieť hrdinsky, potom v puberte samovraždou, neskôr chcel aby pri ňom explodovala bomba. Ale nikdy sa nechcel dožiť dňa kedy ho budú rozožierať metastázy. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(0)

No nikto ho nevidel, bol dosť bohatý na to aby si zakúpil celé nemocničné oddelenie len pre seba. Biele steny, biele periny a biely sneh za oknom. Usmial sa, keď si prečítal na ceduľke postele svoje priezvisko. Videl ju v zrkadle, bola postavená hneď oproti posteli. Vraj sa to nemá kvôli feng šuj, ale on takéto veci neriešil. Neriešil už nič.

Prezrel sa v zrkadle. Napriek svojmu veku a zdravotnému stavu vyzeral dobre, a dokonca aj v pacientskom rúchu vyzeral elegantne. Sem-tam si aj zaflirtoval s mladučkými zdravotnými sestrami alebo študentkami medicíny čo v nemocnici praxovali. Prečo by si nedoprial pohľad na ich šťavnaté stehná a voňavé šije? Možno bude jeden z posledných.
Za pískavého zvuku z jeho hrdla sa ponoril do spomienok. Na svoju mladosť.
Napriek tomu že zomieral, bol mobilný a pôsobil sviežo. Postavil sa na nohy a podišiel k oknu. Dotkol sa displeja vedľa okna a svetlo v miestnosti vystriedala tma, no nie nadlho, pretože na okne sa odtiahli žalúzie a jemu sa naskytol pohľad von. Nemal rád ten pohľad. Vyzeral kyberpunkovo a nechutne vedecko-fantasticky. Hnusná svietiaca metropola, pokus o utópiu ako z počítačovej hry z pred päťdesiat rokov.

 Bol na seba hrdý za jednu vec, a to bolo to, že mal čisté svedomie. Vždy mal čisté svedomie, bola to jeho priorita, riadil sa viac-menej iba ním. Nemal rád keď ho niečo vo vnútri rozožieralo, a výčitky svedomia sú práve jedna z tých veci. Kamene patria do davu policajtov a nie na srdce.

Všetko bolo tak veľmi rozdielne od tých predošlých kde si ako mladík užíval prvé lásky a ochutnával zakázané plody.

Ľahol si znova na posteľ, ignorujúc bordel pod ňou aj kôpku fotiek pod svojim zadkom. Zle sa mu dýchalo, no zabíjal by za cigaretu. Za žltú Camelku.

Potom dlho spal, niekoľko dní. Zomrel v spánku ako starý dedo neroztrhala ho bomba ani si nepodrezal žily. Na druhú stranu, nezomrel s úsmevom na perách a nikto ho nedržal za ruku.

 

 

 

Klúčové slová: oddych, spanok, posledne vydychnutie, spomienky

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International