Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skPsychopat z električky

MayaD | 22. októbra 2013 15:51 | AKTUALIZOVANÉ: 25. októbra 2013 12:41 Pridaj na Facebook
Psychopat z električky
 Mala som ešte veľa času, kým šla ďalšia električka, tak som zbehla do papiernictva, aby som si kúpila poznámkové papiere, na ktoré som si písala poznámky a nejaký zakladač, do ktorého by som ich založila.. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

         Vošla som dnu, vybavila to, čo som plánovala a následne vyšla. Všetko som mala presne načasované, takže som už v diaľke zbadala prichádzajúcu električku. Blížila sa pomaly a tak som len prestupovala z nohy na nohu. Postavila som sa tak, aby som nastúpila cez zadné dvere. Po chvíli som si to rozmyslela a presunula sa k miestu, kde by asi boli predné. Električka zastavila a ja som sa napokon rozhodla nastúpiť zadnými. Vyšla som hore schodmi a hľadala voľné miesto. Jedno bolo pri jednej starenke, na jednom sedadle sedela staršia pani, ktorá čítala knihu, za ňou sedelo mladé dievča a čosi písalo do mobilu, na prednom sedel chalan, ktorý sa na mňa zadíval a ja som sa, prirodzene, zadívala na neho. Nakoniec som si sadla na posledné voľné sedadlá v električke. Električka sa pohla a ja som zamyslene hľadela do diaľky.
             Asi na neho príliš svietilo slnko, ´ ,Čo to asi tka môže byť? Jasné.´   Blížili sme sa k zastávke, na ktorej som vystupovala. Chalan vystupoval tiež. Stlačil tlačidlo na otváranie dverí a kývol rukou na znak, aby som vystúpila. Ja som šla do obchodu a on presne opačným smerom ako ja. Nakupovala som, keď som ho spoza niekoho zbadala. Tiež nakupoval. Ale ako to, že je teraz tu, keď pred chvíľou, smeroval k intrákom? No nič. Tak som si teda kúpila vločky a mlieko a šla zaplatiť. Stojím a čakám v rade. Nejako sa to nehýbe. Obzriem sa. Stojí za mnou a usmieva sa. Nechápavo som sa zatvárila a otočila smerom k predavačke. ,,Dobrý deň,“ povedala a násilne, ako to predavačky zvyknú robiť, sa na mňa usmiala. ,,Dobrý,“ zdvorilo som odpovedala. ,,Dve tridsaťpäť,“ zahlásila. ,,Nech sa páči,“ podala som jej peniaze a ponáhľala sa k východu. Niečo sa mi na tom chlapcovi nezdalo, tak som šla rezkým krokom. Pravdupovediac, takmer som utekala, aby som stihla zelenú. Samozrejme, čo čert nechcel, naskočila červená. Neostávalo mi nič iné, len počkať. Ako inak, môj prenasledovateľ bol už za mnou, tak som sa snažila tváriť normálne, pretože je dosť možné, že som bola iba paranoidná. Autá sa zastavili a preblesla zelená. Konečne. Rezkým krokom som kráčala k intrákom.
,Uf,´ <span style="\\"line-height:" 1.5;\\"="">vydýchla som si, pretože už som začínala pociťovať naozajstný strach. Zrazu ma niekto chytil za lakeť, otočil ma a lámavou angličtinou mi dotyčný Neznámy oznámil, že mu chcem dať svoje číslo. Nechápavo som na neho vyvalila oči a nesúhlasne pokývla hlavou. ,,Nie, nechcem,“ odpovedala som. ,,Ale chceš,“ zaznelo z jeho úst. ,,Si si tým istý?“ sarkasticky som na neho vybehla. ,,Som,“ odpovedal a ďalej naliehal. Po chvíľke som mu vysvetlila, že som zadaná, a že ho prosím, nech ma pusti. Naliehal argumentmi typu: Ale keď to raz ukončíš s frajerom, tak mi zavoláš. Po desiatich minútach odôvodňovania, že to nemá význam a nech mi dá pokoj, sa mi akýmsi spôsobom podarilo ho odbyť a mohla som pokračovať v mojej ceste do izby. Keď som odomkla a zložila si veci, ešte som skontrolovala, i náhodou nešiel za mnou. Dvere som zamkla na dva západy a zhlboka si vydýchla, že už je to za mnou. Ale, verte mi, nebolo mi všetko jedno.

Klúčové slová: poviedka električka Neznámy

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International