Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skSi mojim anjelom?

DSimca | 08. augusta 2011 10:48 | AKTUALIZOVANÉ: 29. septembra 2011 21:38 Pridaj na Facebook
Si mojim anjelom?
 Niektoré skúšky vzťahov, naozaj stoja za to. Tomáš sa to rozhodol riešiť po svojom. Prídeš ma zachrániť, keď zistíš, že umieram alebo ma necháš zomrieť? 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(1)

Niekedy máte pocit, že vám to podstatné uniká medzi prstami. Keby v tej chvíli nešla do jeho bytu, keby sa v tej chvíli rozhodla vrátiť do baru, tak by sa to ani nedozvedela. Nevedela by, že jej milovaný balansuje na pokraji života a smrti.

,,Tomáš,“ jej pery šepli to milované meno, ale jej nohy neboli dosť rýchle. Zbytočne bežala k bytovke tak rýchlo, ako len vedela, lebo stále mala pocit, že je prilepená na tom istom mieste. Ako keby niečo nechcelo, aby to stihla. Aby ho požiadala o to, nech neskáče. Veď ona bez neho nedokázala žiť. Ale zaujímalo ho to vôbec? Vždy bol arogantný a sebecký! Vždy sa zaujímal len o seba!

Pribehla k bytovke a rukou stlačila všetky zvončeky dúfajúc, že aspoň jedna domácnosť sa nebude zaujímať o totožnosť hosťa a vpustí ju dnu bez toho otravného: ,kto je tam?´ Stalo sa. Niekoho skutočne totožnosť nočnej návštevníčky nezaujímala a dvere boli otvorené. Nečakala na výťah. Rýchlo bežala po schodoch, hoci musela tušiť, že sily jej dôjdu po pár poschodiach. Nemala šancu.

Bola plná márnivosti a zlosti. Prečo si nikto nevšimol chlapca stojaceho na streche budovy, ako hľadí do temnoty pod sebou a jediné, čo sa leskne v jeho očiach sú svetlá lámp, ktoré spriadajú rozmazané pavučiny? Prečo? Ľudia sa nikdy nezaujímajú o to, čo sa deje za oknami ich bytov. Zahľadení sami do seba a svojich problémov, nevnímajú bolesti iných, často tak blízkych osôb.

,,Tomáš!“ prudko rozrazila dvere smerujúce na strechu a chlapec sa na ňu otočil. Jeho oči boli plné sĺz a pery sa mu chveli. ,,Okamžite zle dole! Čo si myslíš, že robíš?!“ zrevala na neho a len pomalým krokom sa k nemu blížila. Tomáš zdvihol pohľad k oblohe a jeho pery sa pohli, ako keby šeptali slová prosieb temnej noci vytvorenej krídlami čiernych vrán.  

,,Čakám,“ šepol, keď k nemu podišla ešte bližšie. Vietor, ako keby si nevšímal bolesti milencov. Hral sa s ich vlasmi ako malé dieťa, ktoré problémom milencov, ešte nerozumie.  

,,Na čo?“ nevedela, či je naštvaná alebo rada, že ho ešte stále vidí nažive, hoci kraj strechy neopúšťal a ešte stále sa mohol zrútiť do ničoty pod sebou.

,,Na čo?“ zopakoval otázku a jeho modré oči, tak podobné ďalekým oceánom sa zasmiali. ,,Na to, či ma prídeš zachrániť. Niekto mi raz povedal, že jeho láska, je pre neho strážnym anjelom. Musel som vedieť,
či si aj ty mojim anjelom.“

,,Len preto si sa postavil na kraj strechy a chcel skočiť?!“ v neuverení na neho hľadela. Podišiel k nej a objal ju. Stála celá stuhnutá a neschopná slova.

,,Áno, ďakujem ti, že si mojim anjelom.“ Jeho pery nikdy nešepkali prosby, ale ďakovali nebesiam. Ďakovali, že ho prišla zastaviť. Presne ako o ňom vždy hovorila. Bol tak arogantný, sebecký a zahľadený do seba.

Klúčové slová: pocit, bytovka, strecha, anjel

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International