Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skA vtedy sa môj život prevrátil naruby

Alise | 20. júla 2011 11:59 | AKTUALIZOVANÉ: 04. augusta 2011 16:28 Pridaj na Facebook
A vtedy sa môj život prevrátil naruby
 Ak by sa ma niekto spýtal, či by som si život zariadila inak, keby sa dal vrátiť čas, odpovedala by som nie. Hoci mi ho osud vzal, ostali mi spomienky a najkrajší dar, aký mi mohol zanechať. 
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(2)

Boli sme mladí a zaľúbení. Svet bol pre nás obrovský a my sme túžili spoznať každučký jeho kúsok. Jeden po druhom. Mali sme veľa plánov a predsavzatí, mnoho krásnych snov. K vyplneniu jedného z nich chýbal len kúsok, sekunda, pár krokov.  

Ranné prebudenie bolo nádherné. Lúče slniečka ma jemne šteklili po tvári a hladili mi viečka. Počula som Milošov tichý dych niekde blízko môjho ucha. Bol to ten najkrajší zvuk, aký som poznala. Pokojný, láskavý, ale hlavne jeho. Milovala som na ňom všetko, iskierku v jeho očiach, keď sa díval na futbalový zápas v televízii, potmehúdsky úsmev pri partii pokru i hryzenie pery pri varení. Poznala som na ňom každý detail, vedela som, čo miloval, čo nemal rád a na čom sa vedel skvelo pobaviť. Dokázal ma rozosmiať ako nikto iný a ja som mu zato dávala seba samú, celé moje srdce.

Pozrela som sa naňho. Oči mal pevne zatvorené a ruku ovinutú okolo mňa. Jemnučko som mu ju zo seba odtiahla a šla do kuchyne pripraviť raňajky.  Zobudil sa asi desať minút po mne a s rozstrapatenými vlasmi nám spravil kávu. Jedli sme rýchlo. Mali sme toho ešte veľa na práci. A už o štvrtej nám odlietalo lietadlo. Smer: Los Angeles, oneskorené medové týždne. Srdce mi až tak nadskakovalo radosťou. Po dlhých týždňoch driny sme si obaja vzali dovolenku, aby sme spolu strávili niekoľko krásnych chvíľ. Len my dvaja, sami v ďalekej krajine.

Raz-dva sme sa obliekli. Museli sme sa ešte zastaviť v banke, rozlúčiť s rodičmi a priateľmi, skontrolovať batožinu, odniesť kľúče od bytu susede, aby polievala kvety, kým tu nebudeme. Na parkovisku sme nasadli do nášho staručkého tátoša, ktorý sa však stal členom našej rodiny, a tak sme ho nedokázali vymeniť za nové autíčko. Hodiť ho niekam na parkovisko by bolo ako opustiť rodinného miláčika. Nemožné a nemorálne. Tak sme to obaja cítili. Vždy sme boli na jednej vlne, nech išlo o čokoľvek. Hádali sme sa len raz aj to len preto, že ma chcel tajne požiadať o ruku a ja som cítila, že niečo predo mnou tají. Tak som sa doslova rozzúrila, čo sa mi bežne nestáva, a kričala som naňho, že ak mi okamžite neprezradí, čo sa deje, poriadne mu to zrátam. Na moje veľké počudovanie vytiahol z vrecka škatuľku s prsteňom a v strede obývačky sa ma spýtal, či si ho vezmem. S hanbou a slzami v očiach som naňho skočila a doslova mu do ucha zakričala áno.Spájalo nás toľko krásnych zážitkov a k ďalšiemu sme smerovali.

Pomaly sme sa blížili k domu jeho rodičov. Zastavili sme na okraji cesty a chystali sa prejsť naprieč, keď  vtom sa stalo niečo nečakané. Spoza rohu sa vynorilo auto. Červené, športové a nesmierne rýchle. Miloš mi stihol venovať iba posledný pohľad.

Dopadol na chodník, z jeho hlavy vytekal potôčik krvi. Bežala som k nemu, hoci mi niečo v mojej hrudi našepkávalo, že  je už neskoro. Dodýchal. Jeho oči sa naveky zatvorili. Srdce prestalo byť.

Nikdy som sa z toho strašného úderu nespamätala, no musím žiť ďalej kvôli bábu, ktoré už nespozná svojho otca. Nespozná ho tak, ako som ho poznala ja.

Miloš, ak ma počuješ, vedz, že nikdy nezabudnem.
Klúčové slová: čas, smútok, láska

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International