Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skKeď sa povie náhoda

Alise | 19. júla 2011 12:32 | AKTUALIZOVANÉ: 04. augusta 2011 15:44 Pridaj na Facebook
Keď sa povie náhoda
 Ani jeden z nich by nikdy neuveril, že také niečo sa môže stať. Náhodné stretnutie zmenilo ich život. Už nebol on, nebola ona. Boli len oni, spolu, šťastní a zamilovaní.  
aktivita   Odporúčaná teplota: 00°C    Hodnotenie:
(4)

Keď sa prvýkrát stretli, ona mala pätnásť a on sedemnásť. Bolo to iba obyčajné letmé stretnutie kdesi v rade na malinovku na jarmoku. Peter jej ihneď padol do oka, mal úžasne vykrojené pery vytvárajúce ten najočarujúcejší úsmev. No on sa neusmieval na ňu. V ruke držal dlaň svojej vtedajšej priateľky, priam dokonalej na pohľad. A keď sa k nemu prehovorila, jej hlas znel ako tisíc zázračných zvonkohier. Tereza sa zapýrila. Ako by mohla chcieť chalana, ktorý má tak perfektnú priateľku? Nemožné, aby ju opustil, pomyslela si. A tak tam čakala ďalej a dúfala, že raz nájde aj ona svojho princa, takého, ktorý by sa aspoň sčasti podobal na toho, pre ňu vtedy ešte neznámeho Petra.

Peter stál v rade na malinovku, jemne stískal krehkú rúčku svojej priateľky. Zahľadel sa na ňu, bola tak krásna. No on k nej cítil iba obdiv, nič viac. Láska, kedysi tak pevná, sa v ňom postupom času zmenila iba na obyčajné priateľstvo a dôveru. Ale ako jej to má povedať?  Pozrela sa mu do očí a on sa na ňu usmial. Netušil, či by takejto osôbke dokázal ublížiť tým, že jej povie pravdu. Ona k nemu prehovorila sladkým hláskom, v ktorom sa však skrývalo tiché pochopenie a zmierenie. Vedela, že sú to posledné chvíle, ktoré s ním trávi.

***

 Jeseň odišla, prešla aj zima a jar. Zas nastal čas zábav a jarmokov. Tereza, teraz už o rok staršia a múdrejšia, kráčala pomedzi stánky, ponúkajúce tovar od výmyslu sveta. Pomaličky si vykračovala v ľahkých letných šatách a nových sandálikoch po udupanej tráve. Nikoho nehľadala, no zároveň dúfala, že tu niekoho stretne. Jeho.

V Petrovi jarmok oživoval spomienky na to, ako jej povedal, že ju už neľúbi. Neplakala, nevyčítala mu to. Akoby cítila, že niečo také sa blíži. Bol akýsi nesvoj, stále sa obzeral, no netušil prečo. Zrazu sa mu zazdalo, že okolo neho prešiel jeho spolužiak a sprudka sa otočil. Nerátal však s tým, že za ním bude niekto stáť a on do tej osoby vrazil. Bolo to dievča, ktoré skoro zhodil na zem, ale stihol jej ovinúť ruku okolo pásu. Nespadla, len sa zaknísala a skončila mu v náručí. Zahľadela sa mu do očí, nie nahnevane či pobúrene, ale s nejakou tichou dôverou. Nechápal to, no v hrudi mu srdce tĺklo ako splašené. Neochotne, pomaly z nej spustil ruku.

Vzdala sa nádeje, že ho tam objaví, aj keď tomu v skutočnosti ani neverila. Šla ďalej, keď zrazu chlapec, ktorý kráčal pred ňou spravil nečakaný pohyb, otočil sa  a takmer ju zrazil na zem. Cítila jeho ruku na svojom páse a vpíjala sa do jeho očí. Bol to on. Nepoznaný a známy zároveň. Zložil z nej ruku a s počuteľnou nervozitou v hlase ju pozval na džús, ktorý mal byť akýmsi bolestným. Aspoň to si sprvu myslela.

Zapáčila sa mu už na prvý pohľad a chcel byť s ňou čo najdlhšie .Opýtal sa jej, či by s ním nechcela ísť na džús. Povedala áno a jeho srdce podskočilo. Vyčaroval ten naj sladší úsmev, aký mal v zásobe a všimol si, že zabral. Poriadne sa začervenala a cudne sklopila pohľad.  

 
Dlho sa rozprávali o všetkom možnom. Hluk okolia utíchal, lúka sa vyprázdňovala. Nakoniec zostali sami. Iba vo svetle mesiaca v splne si hľadeli do očí. Ani jeden z nich by nikdy neuveril, že také niečo sa môže stať. Náhodné stretnutie zmenilo ich život. Už nebol on, nebola ona. Boli len oni, spolu, šťastní a zamilovaní. Nuž, život vie byť občas poriadne nevyspytateľný.  

Klúčové slová: náhoda, láska, on a ona

     Tlačiť      Diskusia (2 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International