Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skChata

DSimca | 25. júla 2011 13:15 | AKTUALIZOVANÉ: 04. augusta 2011 19:15 Pridaj na Facebook
Chata
 Nepoznám človeka, ktorý by rád nechodil na chaty. Je to miesto, kde sa môže nejeden uvoľniť a tiež stráviť čas podľa seba. Takže je na vás, či máte radi prechádzky, leňošenie, obzeranie pamiatok, či odpočinok pri krbe.  
Indoorová aktivita   Odporúčaná teplota: 12°C    Hodnotenie:
(2)

Približná cena: 20,-€     Ročné obdobie: neuvedené

Najlepšie výlety sú výlety na chatu. Niekto by mohol namietnuť, že to nie je výlet, ale dovolenka, avšak keď idete len na jednu dve noci ďalej od bydliska, tak by sme to mohli nazvať výletom. Osobne práve výlety na chatu odporúčam, lebo sú moje najobľúbenejšie. Ak už ste vo veku, keď vás rodičia na chatu s kamarátmi pustia, tak je máločo lepšie.

Za prvé, už cesta na miesto môže byť zábavná. Najlepšie je vybrať si hromadnú dopravu ako vlak, či autobus. Rozhodne si v hromadnom dopravnom prostriedku užijete viac zábavy, ako v malom aute teda, ak nezvyknete cestu prespať. S kamarátmi je sranda vždy a s osobných skúseností viem, že vzrušenie z cesty zábavu ešte podnecuje. Plus, k chate budete musieť doraziť peši a viete, ako sa dobre spomína na to, ako ste po ceste tam poriadne zmokli, premrzli, či od tepla odpadávali?  V tej chvíli sa to ako zábava zdať nebude a asi budete poriadne nadávať, ale veľmi dobre sa na to spomína.

Tým nechcem povedať, že zábava nemôže byť, ak si na cestovanie vyberiete auto. To môže obzvlášť, keď si vymyslíte nejakú zábavnú hru. Ale vodiča veľmi nerozptyľujte, aby ste vôbec do cieľa dorazili. Obzvlášť mladí ľudia pozornosť vodiča dosť podceňujú.  

Za druhé, na chate bez rodičov, len s kamarátmi, ste v podstate vlastným pánom. V takýchto situáciách sa málokedy stáva, že vám niekto diktuje program. Rozhodne to nie je žiadne: zajtra ideme na tamtú zrúcaninu, lebo ja ju chcem vidieť a ty ideš s nami! Partie sa väčšinou dohodnú a často rozdelia. Kto chce ísť pozrieť nejakú zrúcaninu, ten môže a zvyšok môže pokojne drichmať v posteliach do tretej bez toho, aby niekto húkal, že prespíte výlet.

Za tretie, väčšinou sa chodí s partiami ktorým veríte a pri ktorých viete, že môžete vypiť značné množstvo alkoholu, môžete si zapáliť vodnú fajku, môžete si povedať rôzne pikošky. Jednoducho sa nemusíte veľmi krotiť, lebo  viete, že to ostane medzi vami a aj keby neostalo, tak sa to dostane len medzi rovesníkov a bude z toho zábavná historka.

S alkoholom to však veľmi nepreháňajte a vždy majte v partii niekoho, kto v ten, či ten večer piť nebude a bude ostatných strážiť. Viem, že úloha strážcu partie nie je nijako vzrušujúca a často až o nervy, ale stáva sa veľa tragédii, takže je jasné, že niekoho s triezvym rozumom partia potrebuje. Nechcete skončiť na titulke v novinách s nadpisom: ,,Stratila sa“ alebo: ,,Utopil sa.“

Takže nezabúdajte, hlavne opatrnosť, aby sa z výletu nestala tragédia a poriadne si to užite. Opakujem, že s rozumom! 

Klúčové slová: chata, cesta, auto, vlak, alkohol

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Mohlo by ťa tiež zaujímať:


Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2022 - Aurora International s.r.o. Aurora International