Moj-snar.sk | URLka.sk | Aurora-International.com | kamnarande.skÚnik zo stereotipu

19. januára 2015 21:42 | AKTUALIZOVANÉ: 19. januára 2015 21:47 Pridaj na Facebook
Únik zo stereotipu
 Príbeh o maželoch, ktorí po rokoch maželstva a výchove detí, takmer stratili cestu k svojim srdciam, ale vďaka romantickému večeru sa ich srdcia opäť rozhoreli láskou.  
Outdoorová aktivita   Odporúčaná teplota: 2830°C    Hodnotenie:
(1)

Približná cena: 20,-€     Ročné obdobie: leto, jeseň

Väčšina z nás patriacich do generácie ,,hnusákových detí“ už máme založené rodiny.  Zaiste každý muž, ktorý si založil rodinu snaží sa v práci so všetkých síl, aby zabezpečil svoju drahocennú rodinu a každú voľnú chvíľu sa snaží venovať svojim ratolestiam.  Z toho dôvodu často veľa priestoru a ani energie neostane nám pre naše milované manželky. V takomto enormnom tempe plynie mesiac za mesiacom až jedného dňa zistíme, že z nášho kedysi romanticko vášnivého vzťahu sa stala iba akási ,, partnerská povinná rutina“.  Uprostred letného pracovného dňa, keď som bol ma ceste späť so služobnej cesty, rozmýšľal  som nad svojím životom a nad svojím vzťahom s manželkou. Mali sme v podstate šťastné manželstvo. Krásne zdravé deti, boli sme obaja zdraví, mal som v celku dobrú prácu, ale už dlhší čas sme si obaja v kútiku duše uvedomovali, že z nášho vzťahu pomaly, ale iste Vášeň a romantika sa vytráca.
Pri tejto príležitosti som si spomenul, že máme tento víkend výročie našej svadby, ktorý sa zhodou okolností rovnal s dátumom nášho prvého rande. A tak ma napadlo, čo keby sme deti na víkend zverili do opatery starých rodičov a pripravil, by som manželke nejaké romantické prekvapenie. Táto myšlienka ma nadchla a tak som začal premýšľať nad samotnou realizáciou. Vravím si romantická večera ? Hmm to nie. To už je otrepané a napokon reštauračného jedľa už mám plné zuby po celom pracovnom týždni. Ako som tak premýšľal spomenul som si na naše prvé rande. Vtedy sme si urobili romantický krásny večer a hneď mi svitlo, že to je skvelý nápad, zopakovať si ho po dvadsiatich rokoch a hádam sa aj do nášho vzťahu vráti vášeň ako pred rokmi.
Po príchode z práce domov, keď sme deti uložili do postieľok. Sme, ako každý večer sadli na gauč ku televízoru. povedali si ako sme prežili deň a dívali sa na nejaký seriál. Pritúlil som sa k manželke a opýtal sa. Čo by si povedala na to, keby sme tento víkend odviezli deti k starým rodičom a urobili si večer pre seba ? Prekvapene sa na mňa pozrela a po chvíli súhlasila. Celý natešený som zavolal svokrovcom a dohodol sa, aby manželku prehovorili nech s deťmi ostane na obed u nich.
Prišla sobota ráno a vybrali sme sa deti zaviesť k starým rodičom. Po príchode svokor manželke navrhol, aby ostala s deťmi u nich na obed. Manželka sa najskôr zdráhala, ale ja som šibalsky povedal. Jasné to je dobrý nápad. Aspoň skočím do práce niečo ešte súrne vybaviť. Manželka si povzdychla a poznamenala. ,,No a máme po romantickom víkende“. „Neboj sa do 17 00 prídem po teba“. Nič nepovedala, ale sklamanie som videl v jej očiach. Povedal som si nevadí, keď uvidí to prekvapenie isto mi odpustí. S touto myšlienkou som rýchle nastúpil do auta a utekal realizovať prípravy na náš romantický večer. Po ceste domov som kúpil dobré červené vínko, nejaký syr, kyticu červených ruží, ktoré moja manželka zbožňovala, a pustil som sa do príprav. Syr som nakrájal spolu so šunkou a ovocím som ho naukladal na ozdobnú porcelánovú tácku. Vyumýval som stan, opral spacáky a deku. Ani som sa nenazdal, keď som sa pozrel na hodinky a so zdesením som zistil, že už je zrazu pätnásť hodín. Povedal som si. „To už je toľko hodín ?“ Zase nestíham“, ale našťastie ku svokrovcom to svižnou jazdou autom bolo necelých tridsať minút.
Rýchle som zbalil všetky veci do auta a vybral sa na miesto, kde sme pre dvadsiatimi rokmi strávili naše prvé spoločné rande. Rozložil som stan, lupienky ruží som v tvare srdca rozložil v stane na deku a išiel pre manželku. Našťastie som to stihol včas a presne o 17 00 som bol na mieste. Zvítal som sa s deťmi a manželkou. Keď nastúpila do auta videl som, že bola sklamaná, pretože si naozaj myslela, že som celý deň bol opäť v práci. Hmm som sa tešila na náš spoločný víkend a ty si zase celý deň bol v práci. Povedala manželka znechutene, keď nastúpila do auta. Prepáč miláčik, to vieš snažím sa ako sa dá, ale teraz ti to vynahradím. Povedal som. Mám jedno špeciálne prekvapenie pre teba. Môžem ti dať túto šatku na oči ? S podozrievaním pohľadom sa na mňa pozrela a povedala, že naozaj som asi prepracovaný. Ja som sa usmial a po chvíli prehovárania si šatku na oči nakoniec dala. Po pätnástich minútach jazdy sa ma pýtala, čo vlastne chystám. S úsmevom na tvári som jej zašepkal do uška, ktoré voňalo stále krásne, ako pred dvadsiatimi rokmi, že už o chvíľu sme na mieste. Po príchode na miesto, akurát už začalo pomaly zapadať do červená zafarbené slnko. Podal som manželke ruku a doviedol ju ku stanu na deku posypanú lupeňmi ruží a nachystanou misou so syrmi a ovocím a vychladeným vínkom. Dal som manželke šatku dole z očí, nežne ju pobozkal a poprial šťastné výročie. Ostala ako obarená, bolo vidieť, že bola prekvapená, od dojatia sa jej slzy stlačili do očí. Spomínaš to je miesto nášho prvého rande. Jasné, ako by som mohla zabudnúť. Sadol som si vedľa manželky na deku, odkiaľ bol krásny výhľad na naše rodné mesto. Nalial som nám pohár dobrého vínka a vášnivo ju pobozkal na jej zamatové pery. V objatí sme sa spolu rozprávali a ani sme nevedeli ako, keď sa zrazu zotmelo. Sedeli sme spolu pri vatre, popíjali dobré vínko, kochali sa pohľadom na čarovnú nočnú oblohu, naše dlane sa spolu držali a končekmi prstou sa hladili. Cítili sme ako v našich srdciach sa opäť rozblčal plameň vášne a lásky, tak ako pred dvadsiatimi rokmi. Uvedomili sme si ako jeden druhého milujeme. Ráno sme sa prebudili vo vášnivom objatí a manželka mi poďakovala za krásnu oslavu nášho výročia, že táto noc bola krásnejšia, ako ten najkrajší diamant na svete. Vtedy som si uvedomil ako som sa celé tie roky zameriaval len na materiálne zabezpečenie rodiny a vôbec som si neuvedomoval, že sa mi skoro rozpadla celá rodina.
 

Klúčové slová: vášeň, víno, rodina, maželstvo, výročie láska

     Tlačiť      Diskusia (0 príspevkov)


     Napísať nový


 

Moj-snar.sk

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M 
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 
rss - najnovšie

Najnovšie na KamNaRande

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.

Snaha o kontakt.


Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu

Únik zo stereotipu


Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma

Očarujúca panoráma


Smútné detsvto...

Smútné detsvto...

Smútné detsvto...


Jesenná láska.

Jesenná láska.

Jesenná láska.SMS brána - URLKA.SK
Inzercia

 
rss - najnovšie Partneri | Reklama | Napíšte nám | © 2021 - Aurora International s.r.o. Aurora International